Дитяча кімната – місце для відпочинку, ігор, навчання і творчих занять. Важливо, щоб простір повністю відповідав потребам дитини і не становив небезпеки для її здоров'я. Для створення безпечного середовища максимум уваги потрібно приділити підбору домашнього текстилю: постільної білизни, подушок, ковдри, пледів, килима.

Матеріали, безпечні для дитячого здоров'я

Вважається, що в дитячій повинні бути тільки натуральні матеріали. Але якісна синтетика і сумішеві тканини ніяк не зашкодять малюкові за умови розумного підходу до покупки. Так, можна придбати хороший поліпропіленовий килим, що поєднує достатню м'якість з високим рівнем зносостійкості. Те ж саме стосується теплих і затишних пледів із велсофту або мікрофібри. А ось постільну білизну варто вибирати з натуральних тканин. Хоча вони і швидше зношуються, особливо порівняно з синтетикою, важливі плюси – повітропроникність (постіль "дихає") і гігроскопічність (поглинання вологи). Ознаки безпечного текстилю для дитячої кімнати:

Принтована білизна для дитячої кімнати з ранфорса

  • гіпоалергенність;
  • відсутність линьки під час прання;
  • тільки приємні тактильні відчуття;
  • стійкість до накопичення статичної електрики.

Окремо варто сказати про обробку тканин. Найякіснішу бавовну можна легко зіпсувати фарбуванням пігментами з небезпечним хімічним складом. Такими найчастіше є агресивні, "отруйні" забарвлення. При виборі текстилю для дитини варто віддавати перевагу більш спокійній пастельній гамі. Маркери небезпечного для здоров'я малюка виробу: "дубова" від фарби поверхня, вицвітання після прання, перенесення кольору на шкіру або одяг у разі тривалого контакту.

Найкраща дитяча постільна білизна

Зазвичай постільну білизну для дитячої кімнати купують у кількох комплектах, адже міняти її доводиться часто. Що молодші діти, то більше "змінок" потрібно. З огляду на частіші прання, необхідно вибирати матеріали, які добре зберігають зовнішній вигляд і форму, не линяють і легко очищаються від різних забруднень. Для дітей старшого віку буде достатньо 2–3 комплектів, під час вибору варто прислухатися до побажань чада щодо забарвлення і дизайну. Але в будь–якому разі матеріали мають бути екологічно чистими, гіпоалергенними, "дихаючими", гігроскопічними та приємними до тіла. Серед натуральних тканин великою популярністю користується льон. Це демісезонний варіант, адже в будь–яку пору року він підтримує комфортну температуру. Дитина не буде мерзнути взимку та пітніти влітку. Але для немовлят і малюків льон не підійде через грубу текстуру. Ще один сучасний варіант – бамбук. Його гідно оцінили багато батьків, адже тканина вентилюється, має протимікробні властивості, добре вбирає вологу. А м'якість бамбукового волокна робить його придатним і для ліжечок немовлят. Єдиний недолік – досить висока вартість. Вибираючи постільну білизну для дитячої, найчастіше батьки все–таки зупиняються на бавовняних комплектах. Вони підкуповують гіпоалергенністю, м'якістю, відчуттям прохолоди в спекотну пору року. Коли дитина пітніє, тканина не починає липнути до тіла. Простирадла, підковдри і наволочки з бавовни підходять на будь–який сезон. Поверхня не ковзає, тому постіль зручно заправляється, не комкається і не збивається під час сну. Популярні тканини з бавовняною основою:

  1. Ситець. Недорога х/б тканина для постійного використання. Мінус – комплекти досить швидко вицвітають, а за зносостійкістю їх упевнено обходять конкуренти.
  2. Бязь. Матеріал схожий на ситець, але вдвічі щільніший. Міцність, довговічність і повітропроникність роблять його відмінним рішенням для повсякденної білизни. Але важливо пам'ятати, що при машинному пранні рекомендується делікатний режим.
  3. Сатин. Високоміцна і легка тканина, що витримує понад 250 циклів прання. Гладкий і гіпоалергенний сатин вбирає вологу, але не стає мокрим.
  4. Ранфорс. Варіант із середньої цінової категорії, який підкуповує тонкістю і легкістю при вражаючій міцності завдяки діагональному плетінню. Він гігроскопічний і "дихаючий", добре переносить машинне прання і прасування.
  5. Поплін. 100 % бавовна, але бувають варіанти зі штучних волокон або шовку. Гладка і м'яка поплінова білизна відмінно утримує тепло, вбирає вологу, зберігає форму і колір у пральних машинах під час циклів з температурою до +60 ºС. Вона доступна за ціною, екологічна, гіпоалергенна і безпечна для дітей.
  6. Полікотон. Доступний матеріал, що поєднує бавовняні та синтетичні нитки. Вміст натуральних волокон – від 60 %. Зносостійкі та м'які комплекти білизни приємні до тіла і надовго зберігають початкові кольори.

В асортименті компанії Sontex представлена безпечна дитяча постільна білизна з бязі та ранфорса. Ці бавовняні тканини прості в догляді та будуть відмінно випиратися звичними вам порошками і гелями. Вони прикрашаються цікавими принтами, не линяють і не втрачають яскравості тривалий час. Шовковиста на дотик постіль зберігає приємну прохолоду влітку, а взимку утримує тепло.

Текстиль для підвищення комфорту в дитячій кімнаті

Домашній текстиль необхідно змінювати в міру дорослішання дитини, щоб її кімната залишалася комфортною відповідно до вікових потреб. Поступово варто зменшувати кількість тканин у дитячій, адже діти старшого віку та підлітки зазвичай прагнуть мінімалізму. Так, штори та тюль часто замінюють стильними ролетами, а підлогу застеляють покриттям, що мінімально брудниться та легко очищається від забруднень. Хоча деяким дітям хочеться мати м'який килим біля ліжка. Обов'язково потрібно прислухатися до побажань самого чада, особливо в питанні забарвлень.

Штори

Це об'ємний елемент текстилю, що впадає в очі з порога. Для дитячої підійдуть легкі штори з натуральних тканин, що не збирають багато пилу і не створюють гнітючу обстановку через велику вагу. При цьому можна підібрати варіант, що добре захищає від сонця, адже сучасний ринок пропонує матеріали blackout.

Покривала та пледи

Під час вибору діють аналогічні вимоги – гіпоалергенність, повітропроникність, гігроскопічність, приємні тактильні відчуття. Для дітей підходить текстиль із бавовни, велсофту, мікрофібри, вовни, фланелі, флісу. Сумішеві тканини – віскоза, поліестер – не зашкодять здоров'ю і прослужать довше. Але потрібно стежити, щоб у складі налічувалося не більше 50 % синтетичних волокон. Влітку найактуальнішими є бавовняні моделі, в міжсезоння – флісові та пошиті з мікрофібри, в холодну пору року – плюшеві та велюрові.

Декоративні подушки

Незмінні фаворити дітей – декоративні подушки з яскравими принтами, цікавими малюнками та героями мультфільмів. У підлітків популярні дакімакури – вироби в повний зріст, як правило, із зображенням персонажів аніме. Цей елемент текстилю не тільки прикрашає простір дитячої кімнати, а й несе практичну функцію. Малюки можуть лежати на них, використовувати в іграх і під час сну. Під час вибору важливо звернути увагу на гігієнічність верхнього матеріалу і наповнювача. Компанія Sontex пропонує декоративні подушки в чохлі з велсофту з безпечним і гіпоалергенним наповнювачем холлофайбер. У таких виробах не накопичуються пилові кліщі та бактерії. У разі забруднення внутрішній вміст можна дістати, а чохол випрати в машинці, не боячись, що він злиняє або втратить форму. Подушки зберігають початковий вигляд роками, не збиваються, залишаються м'якими на дотик. Деякі моделі виробляються в комплекті з пледами для продуманого оформлення інтер'єру.

М'який, затишний комплект із велсофту

Килим

Діти, особливо в молодшому віці, люблять возитися на підлозі набагато більше, ніж сидіти за столом або на ліжку. Тому розумно буде подбати про м'яке та комфортне покриття, яке займе основну частину кімнати. Але слід одразу відмовитися від надто пухнастих і ворсистих моделей, адже і найпотужніший пилосос не забезпечить належного рівня прибирання. Повністю очистити його від пилу зможе хіба що професійний клінінг. Ускладнить підбір килима і наявність домашніх тварин. З натуральних моделей найкращими будуть вовняні та ткані бавовняні, із синтетичних – пінополіетиленові, акрилові, нейлонові, поліпропіленові.