Як правильно обрати розмір постільної білизни

Коли хочеться оновити обстановку в спальні без радикальних змін інтер’єру, багато хто замислюється про покупку одного або декількох комплектів постільної білизни. Це найпопулярніший різновид домашнього текстилю, який використовується щодня. Щоб його експлуатація була комфортною, і придбання не виявилося марним, важливо заздалегідь розібратися в розмірній сітці.

Чому важливо підбирати правильний розмір постільної білизни

Найкрасивіша і м’яка постільна білизна з натуральної тканини не принесе задоволення від купівлі, якщо її розмір підібрано неправильно. Проблематично зануритися в здоровий сон, якщо простирадло постійно сповзає з матраца, подушка бовтається в наволочці, а ковдра згортається грудкою в підковдрі. У результаті людина прокидається серед ночі, намагається поправити текстиль, мерзне і загалом відчуває дискомфорт.

Повноцінний відпочинок на правильно підібраному комплекті білизни забезпечує:

  • відновлення ресурсів організму – тіло розслабляється, клітини регенерують;
  • підтримання психічного здоров’я – зменшується рівень стресу, накопиченого за день, зберігається емоційна стабільність, поліпшується настрій;
  • підвищення фізичної активності – накопичується запас сил на наступний день.

Існують стандартні параметри, але не всі виробники їх дотримуються. Тому під час купівлі нового текстилю насамперед слід звертати увагу не на дизайн і вартість, а на довжину і ширину виробів. Крім якісного нічного сну, правильно підібрані параметри гарантують подовження терміну експлуатації матраца, подушок і ковдри. Краще витратити трохи часу, щоб розібратися з розмірною сіткою, ніж потім втрачати гроші на заміну передчасно зношеного дорогого виробу.

Стандартні розміри постільної білизни

Полуторний комплект із принтом для дитячої кімнати

Усі постільні комплекти класифікуються за габаритами ліжка, для якого вони призначені, і кількістю людей, які використовують текстиль під час сну. Відповідно, моделі для полуторного спального місця на одного і сімейного ліжка на двох будуть сильно відрізнятися. Важливо враховувати і параметри матраца з наматрацником.

Стандартна сітка має такий вигляд:

Побутова назва комплекту Підковдра Простирадло
Полуторний Ширина – 143–160 см, довжина – 210–230 см Від 145 × 200 см
Двоспальний Ширина – 175–180 см, довжина – 210–220 см Від 175 × 210 см
Євро Ширина – 200–215 см, довжина – 220 см Від 200 × 215 см
Королівський (“євромаксі”) Ширина – 220–240 см, довжина – 240–260 см Від 220 × 240 см
Сімейний (дві полуторні підковдри) Ширина – 143–160 см, довжина – 210–230 см Від 175×210 см до 260 × 270 см
Для новонароджених 100 × 150 см 100 × 150 см

Багато покупців часто плутають двоспальний і євророзмір. Вони мають однакову довжину, але останній ширший на 40 см. Комплекти “євро” слід вибирати для більш габаритних ліжок. Цей варіант варто розглянути і людям, які полюбляють, щоб простирадло повністю прикривало бічні частини матраца або дивана.

З подушками все набагато простіше, адже тут потрібно просто відштовхуватися від форми: квадратні – 70 × 70 см, прямокутні – 50 × 70 см, наволочки для дитячого ліжечка – 35 × 45 см. З огляду на досить великий розліт за шириною і довжиною підковдр і простирадл, потрібно ретельно заміряти габарити спального місця і матраца з ковдрою (або дивитися на етикетках) і звіряти їх з параметрами комплекту. За наявності сумнівів у правильності вибору краще звернутися до продавця для консультації. Менеджери компанії Sontex завжди раді допомогти визначитися з відповідним варіантом.

Підбір комплекту під розмір матраца, ковдри, подушок

Вибір завжди починається з габаритів основи. Простирадло підбирається таким чином: довжина = довжина матраца + 10–20 см; ширина = ширина + висота матраца + 20–30 см. Наприклад, під матрац 160 × 210 см з висотою 15 см слід підібрати простирадло 200 × 220 см. Його можна буде підігнути під краї для фіксації, запобігши сповзанню і зміщенню в нічний час. Брати модель “впритул” варто, тільки якщо вона на гумці. У цьому разі, навпаки, вільна тканина з боків не потрібна, інакше не вийде надійно закріпити гумки на матраці. Такі простирадла користуються дедалі більшою популярністю, адже дають змогу швидше перестилати постіль і не грудчаться під час сну.

З підковдрами все набагато простіше. Досить потрапити один в один з величиною ковдри. Зазвичай на ринку представлені стандартні варіанти, тому з підбором не виникає складнощів. Єдиний нюанс з дуже товстими зимовими і пуховими виробами. Щоб спростити завдання перестилання ліжка, вибирають трохи довшу підковдру (на 5–10 см). Так, на ковдру 175 × 205 см краще “сяде” варіант 175 × 215 см.

Купівля наволочок – найпростіше завдання. Зазвичай використовуються традиційні подушки 70 × 70 см або євро – 50 × 70 см. Параметри білизни для них мають аналогічні значення. Головне, при виборі звернути увагу на кількість наволочок у комплекті (одна або дві). Для ортопедичних подушок чохли зазвичай купують окремо або замовляють разом із виробом. Це пов’язано з меншим розміром і нестандартною формою, наприклад, наявністю валика під шию або хвилястою поверхнею. У цьому разі звичайна наволочка збиватиметься в складки, зісковзуватиме і доставлятиме незручність під час нічного відпочинку.

Враховуємо наявність наматрацника

Сучасні тенденції гігієни сну спонукають людей все частіше купувати ще один елемент домашнього трикотажу – наматрацник. Це “прошарок” між простирадлом і матрацом, що захищає останній від забруднень, стирання і пошкоджень. Звичайні пильовики мають товщину 1–2 см і не особливо впливають на вибір простирадла. Але є і товсті наматрацники – топпери. Вони набагато вищі за стандартний чохол на матрац, оскільки допомагають виправляти недоліки основи дивана або ліжка. Розрізняють моделі для коригування жорсткості – 2–5 см і згладжування нерівностей – 5–7 см. Висоту ортопедичного або іншого топпера теж потрібно враховувати під час купівлі простирадла.

Окремо слід розібратися з матеріалом виробництва. Це особливо важливо для людей, які багато “крутяться” під час сну. Більшість наматрацників шиють із синтетичних або змішаних тканин для міцності, зносостійкості та довговічності. Білизну для них краще вибирати натуральну (бавовняну, бязь). Вона не тільки “дихає”, а й перешкоджає утворенню статичної електрики в процесі тертя. Постіль не буде “стріляти” статикою, що сприяє більш комфортному відпочинку.

Комплект постільної білизни з бязі в різних розмірах

Найпростіші способи визначити відповідний розмір постільної білизни

Якщо вам не хочеться займатися вимірами ліжка і вираховуванням розмірів з урахуванням висоти матраца та інших величин, можна спростити собі завдання. Виміряйте вже наявний комплект, який ідеально підходить до вашого постільного приладдя. Для нового ж матраца або ковдри доведеться повозитися з сантиметровою стрічкою або рулеткою, хоча легше просто дізнатися довжину і ширину з етикетки. У разі труднощів можна звернутися по допомогу до консультанта магазину домашнього текстилю. Фахівці компанії Sontex обов’язково допоможуть підібрати оптимальний варіант для полуторного, сімейного, дитячого або будь–якого іншого спального місця. Нам важливий комфорт вашого сну!

У випадку з дуже високим матрацом слід звернути увагу на простирадла з глибокими кишенями або посиленими кріпленнями (гумками по всьому периметру, надійними липучками). Варто зважати і на матеріал, адже деякі тканини досить добре тягнуться. Зазвичай це стосується синтетики та змішаних варіантів.

Щоб уникнути ситуації, коли ідеально підібрана постільна білизна раптово стала маленькою, або навпаки, розтягнулася і втратила форму, важливо звернути увагу на догляд за виробами. На етикетці кожного комплекту або його окремого елемента виробник завжди вказує режим прання, сушіння і хімічного чищення, допустимість відбілювання і прасування. Дотримуючись цих рекомендацій, можна надовго зберегти не тільки початкову форму текстилю, але і його експлуатаційні характеристики та естетичний вигляд.

У каталозі Sontex представлені якісні дитячі, полуторні, двоспальні та єврокомплекти за вигідною вартістю. Щоб уточнити розміри і визначити, чи підійдуть вони для вашого ліжка, звертайтеся до консультантів за телефоном.