Ковдри для всіх сезонів: повна інструкція з вибору
Правильно підібрана ковдра – запорука комфортного нічного сну, відповідно, бадьорого і відпочилого стану вранці. Цей елемент домашнього текстилю є в кожній оселі, але універсальних рекомендацій щодо її вибору немає, адже вимоги користувачів відрізняються. Одні люблять щільні та важкі ковдри, інші – м’які та невагомі, треті – тонкі та більше схожі на покривало, щоб не було спекотно. Розглянемо основні характеристики, які допоможуть придбати найкращий варіант відповідно до особистих побажань.
На що звертати увагу, щоб вибрати ідеальну ковдру під свої потреби
Багато покупців орієнтуються тільки на розмір і тип наповнювача, проте найважливіший параметр – щільність. Вона впливає на вагу і теплоізоляційні властивості виробу. Значення вказується на пришитому до ковдри ярлику. Для зручності маркування має вигляд точок або хвилястих ліній:
- одна – 150-200 г/м2 (літо, від +20 °C);
- дві – 220-280 г/м2 (літо, від +15 °C);
- три – 280-300 г/м2 (4 сезони, від +12 °C);
- чотири – 300-350 г/м2 (зима, від +9 °C);
- п’ять – 360-420 г/м2 (зима, від +6 °C).
Найщільніші та найважчі моделі шиють з натуральних матеріалів (вовна, бавовна), бязі або мікрофібри з різними штучними наповнювачами. Це ідеальні зимові ковдри, що забезпечують оптимальний рівень теплоізоляції для комфортного сну навіть за невисокої температури в приміщенні. Літні варіанти на холлофайбері або синтепоні “дихають” і не створюють ефекту непроникного кокона. Вони забезпечують хорошу терморегуляцію і не вимагають складного догляду.
Окремо слід відзначити категорію стьобаних ковдр. Вони бувають всесезонними, літніми та зимовими. Технологія передбачає прошивання чохла разом з наповнювачем з формуванням однакових за розміром і вагою осередків. Виріб служить набагато довше, адже його внутрішній вміст не збивається, а вага рівномірно розподіляється по тілу. Такий тиск називається сенсорним і створює ефект “обіймів”. Під його впливом нервова система швидше розслабляється, а тривожність і напруга зменшуються. У підсумку нічний відпочинок приносить організму більше користі та допомагає відновити сили.
Розмір: популярні розміри та їхня побутова назва
Існує кілька стандартних розмірів, які мають побутові назви, знайомі кожній людині. 110 × 140 см – дитяча, для ліжечка. Вироби від 140 × 200 см до 155 × 215 см – полуторні ковдри, найпопулярніший варіант для дорослих. Їх купують не тільки люди, які сплять самі, а й пари з різною терморегуляцією. Це рішення актуальне, коли одному партнеру потрібен теплий і важкий текстиль, а іншому – тонкий і невагомий.
Двоспальні ковдри класифікують за розміром на звичайні моделі та “євро”. Перші мають стандартну ширину і довжину – 172 × 205 см, хоча випускаються також з параметрами 180 × 210 см, 195 × 215 см і 200 × 200 см. Євро-розмір – 200 × 220 см. Крім того, є вироби king size (220 × 240 см), розраховані на широкі двоспальні ліжка.
Сезонність: літні, зимові, демісезонні, “4 сезони”
Для комфортного сну потрібно міняти текстиль відповідно до сезону. Легкі літні ковдри відмінно вбирають вологу і забезпечують циркуляцію повітря, що необхідно за високої температури навколишнього середовища. Демісезонні призначаються для “проміжної” пори року – осені, весни, але за хорошої роботи опалювальної системи можуть використовуватися і в сильні морози. Зимові вироби оптимально підходять для нашого клімату, але при підвищеній потребі в теплі слід звернути увагу на варіанти, що особливо зігрівають. Окрема категорія – ковдри “4 сезони”, що складаються з двох полотен, з’єднаних кнопками. Влітку можна вкриватися тонкою частиною, а після настання холодів – щільною або обома.
Метод пошиття: стьобані, коростепні, касетні
Стьобані ковдри – затребуваний постільний текстиль, враховуючи співвідношення ціни, якості та довговічності. Вироби прошиваються суцільним швом, що проходить через усі шари і ділить полотно на однакові за розміром квадрати або ромби. Метод підходить для несипучих наповнювачів. Коростепні моделі схожі за технологією прошивки відсіків, але наповнювач додається в кожен окремо для більш рівномірного розподілу по всій поверхні. Касетні часто виготовляються вручну, що дає змогу змінювати візерунок прошивки, експериментуючи з дизайнерським оформленням.
Тип наповнювача: натуральний, синтетичний
Під час вибору ковдри важливо розуміти, що вона не гріє, а перешкоджає розсіюванню тепла, яке виробляє тіло людини. Теплоізоляційні властивості залежать від типу наповнювача. Сучасна текстильна галузь активно використовує традиційні матеріали – шерсть, пух, а також синтетику – синтепон, холофайбер тощо.
Овеча шерсть дає змогу шити теплі й досить важкі ковдри. Вони швидко сохнуть, відрізняються довговічністю і вбирають вологу. Для поліпшення експлуатаційних характеристик і зниження ризику алергічних реакцій шерсть часто змішується з іншими наповнювачами. Більш легкими і повітряними виходять вироби з пуху. Цей матеріал також може викликати алергію, а без належного догляду швидко злежується і береться грудками. Щоб усунути ці недоліки, фахівці Sontex застосовують штучний лебединий пух – DownFill.
Інші варіанти натуральних наповнювачів:
- Шовк. Гіпоалергенний, швидко сохне, добре вбирає вологу. Моделі зі 100% шовком мають високу вартість, тому частіше використовуються суміші в пропорції 30/70. Інформація про склад обов’язково додається на етикетку.
- Бавовна. Не провокує алергічних реакцій, довго тримає форму, добре переносить прання (на відміну від застарілих ватних виробів), не збивається в грудки. Матеріал являє собою рівні волокна ретельно обробленої бавовни, що формують однорідний шар всередині ковдри..
- Бамбук. Гіпоалергенний, підтримує природну циркуляцію повітря. З бамбука виходять м’які і практично невагомі моделі, які не поглинають неприємні запахи і не електризуються. Це відмінний варіант на літо, а ось взимку під такою ковдрою може бути холодно. Щоб вироби довше тримали форму, натуральний матеріал зазвичай комбінується з синтетичними різновидами.
- Евкаліпт. “Дихаючий”, легкий, гіпоалергенний з антибактеріальною обробкою волокон. Зазвичай його частка в складі – 20-50%, решта – силікон або інша синтетика, тому перед покупкою варто уважно вивчити етикетку. Моделі різної щільності випускаються для літа і для зими. Останні добре зберігають тепло. Ковдри прості в догляді, адже їх можна прати вдома в машинці.
- Кукурудза, льон, коноплі. Екологічно чисті, легкі, гігроскопічні, не викликають алергію. Натуральні волокна забезпечують практично ідеальні параметри терморегуляції. Вироби відмінно переживають прання в машинці. Найкраще розглядати такий варіант на літню пору року.
Багато людей все ще упереджено ставляться до синтетичних наповнювачів. Виною тому – неякісні, дешеві моделі ковдр, які у величезній кількості з’явилися на ринку в 90-ті роки. Сучасні ж штучні матеріали становлять гідну конкуренцію натуральним. У них чудові показники повітропроникності, вони відмінно зберігають тепло завдяки порожнистим волокнам.
Переваги синтетичних наповнювачів:
- 100% гіпоалергенність;
- тривалий термін служби;
- швидке відновлення форми після сну;
- відсутність накопичення неприємних запахів;
- біостійкість – всередині не заводяться пилові кліщі, клопи, міль;
- діелектричність – не накопичують неприємну і шкідливу для здоров’я статику;
- простота догляду – перуться в машинці за температури, рекомендованої виробником.
Серед найбільш затребуваних синтетичних наповнювачів – силікон, синтепон, нано- і холлофайбер, штучний лебединий пух. Їх використовують для пошиття різних ковдр, але найефективнішими виходять зимові варіанти, з огляду на високі показники теплозбереження за невеликої ваги самого матеріалу. Синтетика схильна до збивання, тому для продовження “життя” текстилю часто застосовується метод стьобання.
Чи може всесезонна ковдра закрити всі потреби
Ковдра “4 сезони” – універсальний всесезонний варіант для людей, які не хочуть купувати окремо літній і зимовий постільний текстиль, заморочуючись з його зміною і зберіганням. Всесезонна модель складається з легкої частини (до 200 г/м2) і більш теплої та щільної (до 300 г/м2). За високої потреби в теплоізоляції їх можна використовувати разом, адже елементи надійно з’єднуються між собою кнопками.
Для українського ринку ковдри “4 сезони” – порівняно нова пропозиція, але рівень попиту постійно зростає з огляду на переваги виробів. Випускаються моделі з різних частин, наприклад, літньої та демісезонної, які в поєднанні дають гарну зимову ковдру. Головний плюс – можливість швидко роз’єднати полотна, якщо спати під обома стало жарко, або скріпити назад, коли з’явилося більше потреби в теплі.
Переваги всесезонних ковдр:
- дають змогу змінювати параметри теплоізоляції на свій розсуд;
- випускаються як з натуральними, так і зі штучними наповнювачами;
- мають високі властивості заощадження тепла за меншого об’єму порівняно із зимовими варіантами, що спрощує зберігання і прання в домашніх умовах;
- поєднують плюси літніх і зимових моделей, забезпечуючи комфорт у будь-який сезон;
- шиються з практичних, довговічних і приємних до тіла матеріалів – бязі, бавовни, мікрофібри тощо.
Відповідаючи на запитання, чи зможе всесезонна ковдра закрити всі потреби, слід орієнтуватися на власні звички та побажання. З економічного погляду покупка вигідна, адже за аналогічною вартістю можна купити тільки демісезонний варіант, під яким влітку буде спекотно, а взимку холодно. На постільний текстиль для літа й окремо для зими доведеться витратити більше.
Ковдра “4 сезони” – розумний гостьовий варіант, адже він стане в нагоді в будь-яку пору року, коли б не нагрянули друзі або родичі. Для постійного використання слід уважно оцінити якість товару під час купівлі, щоб новенька ковдра не втратила форму і характеристики вже через рік. Рекомендуємо придивитися до стьобаних варіантів, де наповнювач фіксується прошивкою, отже, довше не збивається.
Компанія Sontex пропонує всесезонні моделі та ковдри для кожної пори року окремо, щоб клієнти змогли підібрати ідеальний варіант під особисті потреби. Усі позиції в каталозі супроводжуються докладним описом. Якщо ж у вас залишилися запитання щодо складу або властивостей, не соромтеся звертатися до наших уважних менеджерів.